ניוזלטר עסקים בסין | מידע | ראיונות | אירועים
Click here to view this message in a browser window.

לאחרונה הודיעה ממשלת סין על כוונותיה לבצע שורה של רפורמות בתחום המע"מ. גל השינויים הראשון נכנס לתוקף ב-1 למאי, ויתבטא בשלושה מהלכים עיקריים:

 1. הפחתת שיעור המע"מ. בתחומי הייצור התעשייתי יופחת שיעור המע"מ מ-17% ל-16%; בענפי תחבורה, בנייה, שירותי תקשורת בסיסיים ותוצרת חקלאית - יופחת שיעור המע"מ  מ-11% ל-10%. ההפחתה בשיעור המס צפויה לחול גם על מגזרים אחרים שבהם נהוגים כיום שיעורי מע"מ של 17% (למשל, מסחר, סיטונאות וקמעונאות) ו-11% (למשל נדל"ן).

2. איחוד והגדלת תקרת המכירות השנתית החייבת במע"מ. תקרות המכירות החייבות במע"מ בחברות יצרניות (כרגע 500,000 יואן) ובחברות מסחריות (כרגע 800,000 יואן) יאוחדו ויוגדלו לסכום של 5 מיליון יואן.

3. אפשרות קבלת החזר מע"מ. הרפורמה תאפשר לחברות עתירות טכנולוגיה וארגוני מו"פ העומדים בתנאים, לקבל החזר חד-פעמי של מע"מ תשומות, במידה שהוא עולה על מע"מ התפוקות. (עד כה לא ניתן היה לקבל החזרי מע"מ אלא רק להעביר את העודף לקיזוז בתקופת החישוב הבאה).

בטווח הקצר השינוי מהווה אתגר לחברות שהכניסו סחורה לסין לפני שינויי המע"מ, הן שילמו בכניסה לסין 17% מע"מ יבוא ועדיין לא מכרו את הסחורה. במידה וימכרו אותה אחרי ה-1 במאי, החשבונית שתונפק תישא 16% מע"מ. הדבר יהווה אתגר ברישום במערכות הכספים בסין מול משרד המס הסיני, ובנוסף, מול מערכות הכספים מחוץ לסין ומערכות ה-ERP שמנסות לסנכרן בין שתי שיטות ניהול הכספים (GAAP סיני מול GAAP  מערבי).

בחודשים הקרובים צפויים להיכנס לתוקף שינויים נוספים.

אנו כמובן עוקבים אחר ההתפתחויות ודואגים לעדכן את לקוחותינו.

עוד בוט-קמפ בסין הסתיים בהצלחה גדולה!
הקשיבו לבוגרי המחזור השלישי:

אחרי שני מחזורים מוצלחים של מנהלי סטארטאפים ישראלים, השנה ערכנו בוט-קמפ למנהלי חברות אוסטרליות המתכננות את כניסתן לשוק הסיני. הבוט-קמפ הוא שבוע אינטנסיבי הכולל הרצאות, סדנאות, ביקורים בחברות ומפגש עם משקיעים. הוא נועד להכין יזמים ומנהלי חברות לאתגרי הניהול בשוק הסיני. התגובות היו מדהימות! הקשיבו למשתתפים בסרטון הקצר שלמעלה.

כנס: קניין רוחני וניהול אופרציה בסין

משרד Pearl-Cohen המתמחה בתחום הפטנטים אירח בחודש מרץ כנס סין מוצלח על קנין רוחני, רישום סימני מסחר וניהול אופרציה בסין. אנו מודים לעו"ד הדר סלומון ראש המחלקה הסינית של הפירמה, שיזם והוביל את הכנס בהשתתפותנו. ניכר שהנושאים עוררו ענין רב ומשכו קהל גדול.

חוגגים שנה ל"רשת השותפים" בשנגחאי

באפריל 2017 הוקמה על ידי PTL GROUP "רשת שותפים" בה חברים מגוון מנהלי חברות מקומיות המספקות שירותים לחברות זרות בסין. המפגש החמישי של פורום השותפים נערך באפריל 2018, במרכז ה-ITC של WeWork בשנגחאי, וכלל ארבע הרצאות מקצועיות, נטוורקינג ומפגשים מעניינים.

אינטרנט בסין: גורמים רשמיים מדווחים על ירידה בעלויות ועלייה במהירויות. ומה קורה בפועל?

כבר שש שנים ברציפות שעלויות האינטרנט בסין בירידה מתמדת, כך מדווחים אמצעי התקשורת המקומיים בסין. הפרסומים הרשמיים מדווחים שרק בשנה החולפת ירדו עלויות החיבור והשימוש באינטרנט בסין: ב-18% לחיבור פס רחב קבוע וב-25% לחיבור הנייד.

והמהירות? ממשיכה לעלות כבר 11 רבעונים רצופים – כך לפי מקורות רשמיים בסין שמשבחים את מאמצי הממשלה לשיפור תשתיות האינטרנט.

ומה בפועל? אנשינו בשטח אינם חשים בשיפור, לא במהירות ולא במחיר. לדבריהם, עלות החבילה השנתית לא השתנתה משמעותית כבר כמה שנים ובנוסף, ספקי התקשורת הסיניים גם גובים תשלום נוסף על שימוש בשירותים הניידים מחוץ לפרובינציה שבה רשום כרטיס ה-SIM. מהירות הגלישה מפגרת שנות דור אחרי המהירות שבה אפשר לגלוש בכל בית קפה ממוצע בתל אביב.

ייתכן שמשקיעים בשיפור תשתיות בפריפריה, ויתכן שמערך הצנזורה הוא שיוצר האטה  משמעותית, אבל בפועל לא מרגישים שיפור במהירות או במחירי הגלישה, כך טוענים העובדים והלקוחות במשרדים השונים שלנו בסין. ואכן, כשמחפשים נתונים במקורות מחקר שאינם סיניים, מקבלים תמונה יותר מציאותית -

מהירות: סקר שערכו הבריטים ב- Cable.co.uk דירג את מהירות האינטרנט בסין במקום ה-134 בעולם, אחרי איראן ולפני מאוריטניה.

מחיר: איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (ITU) דירג את מחיר האינטרנט הנייד בסין במקום ה-53 (מהנמוך לגבוה) מתוך 178 מדינות בעולם, ואת מחיר האינטרנט הנייח פס רחב בסין במקום ה-89 (מנמוך לגבוה) מתוך 182 מדינות בעולם. אין ספק שיש עוד מקום לשיפור.

לוח שנתי: כל אירועי המכירות באינטרנט הסיני 2018

חברת PHD China פרסמה לוח שנה שמופיעים בו כל אירועי המכירות הגדולים באינטרנט הסיני בשנת 2018. גם אם התחלתם כבר למכור באינטרנט הסיני, גם אם אתם עדיין בשלבי היערכות, וגם אם אתם בינתיים רק קונים לעצמכם - הלוח הזה הוא שימושי. ללוח המלא.

איך אפשר לסייע לכם בסין?

כבר 18 שנים שאנו מסייעים לחברות בינלאומיות לנהל את האופרציה שלהן בשוק הסיני, וביניהן עשרות חברות ישראליות. נשמח לעזור גם לכם עם מערך השירותים המקצועיים שאנו מספקים בסין:

 
     
 
     
 
     
 
     

הרשמו לדיוור |

 

  

        

Shanghai . Beijing . Guangzhou . Changzhou

Headquarters: Room 301, Kun Yang Plaza, No. 798, ZhaoJiaBang Rd. Shanghai 200030, China.
Tel: + 86-21-64453190 | Fax: + 86-21-64453191 | www.ptl-group.com

 משרד מקומי: ת.ד 6023, הרצליה, מיקוד 4615901, ישראל | טלפון: 09-9553367 
Mepi Frankel |  mepi@ptl-group.com | 052-4585726
 

שמכם וכתובת המייל שלכם נמצאים במאגר שהצטבר בחברתנו במהלך 18 שנות פעילות עסקית בין ישראל לסין. איננו מעבירים פרטים לשום גורם אחר. במידה ואינכם מעוניינים לקבל ניוזלטר תוכלו להסיר עצמכם מרשימת התפוצה – כאן.

 

All rights reserved © 2014-2019 PTL Group

  To unsubsribe click here

 Our address is Room 301, 798 Zhaojiabang Rd., Shanghai, Shanghai 200030, China